انتخاب زبان

Ranorex

Ranorex یک چارچوب خودکارسازی واسط کاربری برای برنامه‌های کاربردی مبتنی بر وب، دسکتاپ و موبایل می باشد. انواع تست پشتیبانی شده توسط این ابزار عبارت است از: تست پذیرش، تست سیستم، تست کارکردی، تست رابط کاربری و تست رگرسیون. این ابزار برای اسکریپت نویسی از زبان‌های استانداردی همچون #C و VB.Net استفاده می‌کند. این ابزار موفق به کسب رتبه دوم و سوم در خودکارسازی برنامه‌های کاربردی تحت Net. و Flash شده است.

Service virtualization product views
 

ranorex-tab

  1. قابلیت ها
  2. امکانات
  3. فیلم آشنایی با ابزار
  4. فیلم تست موبایل با ابزار

کمک کننده‌های خودکارسازی

فائق آمدن بر چالش‌های خودکارسازی روزانه بدون کد‌‌نویسی و با استفاده از کمک‌کننده‌های خودکارسازی Ranorex
کمک‌کنند‌های خودکارسازی این امکان را فراهم می‌سازند تا بدون سختی و بدون نوشتن حتی یک خط کد، از پس چالش‌های معمول تست‌ برآیید. آنها به صورت ماژول و به صورت متدها در دسترس هستند و می‌توانند به طور مستقیم از طریق کتابخانه کد کاربر یا مرورگر ماژول مورد دسترسی قرار گیرند. به عنوان مثال، کمک‌کننده‌های خودکارسازی انجام موارد زیر را ممکن می‌سازند:

نرم افزار Ranorex

تبدیل گزارش به PDF

با استفاده از کمک‌کننده‌های خودکارسازی، به راحتی می توانید گزارش خودکارسازی تست را به PDF تبدیل کنید. به این ترتیب، حتی اعضای تیمی که Ranorex را نصب نکرده‌اند می‌توانند گزارش‌ها را مشاهده و تحلیل کنند.

ارسال یک گزارش تست از طریق ایمیل

ارسال یک گزارش به صورت ضمیمه ایمیل در لحظه‌ای که اجرای آزمون تمام می‌شود، با افزودن یک کمک‌کننده خودکارسازی به مجموعه تست. این ایمیل می‌تواند در صورت اجرای موفقیت‌آمیز تست، شکست خوردن تست، یا در هر دو صورت ارسال شود.

رسیدگی به Pop-Up های غیرقابل انتظار

آیا pop-up های غیرمنتظره منجر به شکست تست‌های خودکار شما می‌شوند؟ به سادگی کمک‌کننده‌ خودکارسازی مناسب را برای افزودن یک pop-up watcher به صورت متدی از کد کاربر به رکورد خود انتخاب کنید.

قابلیت‌های جدید ابزار

نرم افزار Ranorex

نمایش کاراکترهای غیرقابل مشاهده

آیا اعتبارسنجی شما شکست می‌خورد، حتی در صورتی که مقدار واقعی با مقدار مشخص شده مطابقت داشته باشد؟ در نسخه 7.2 می‌توانید کاراکترهای غیر‌قابل مشاهده مانند tab ،space و break را ظاهر سازید.

نرم افزار Ranorex

اجرای خودکار مجدد Test Container ها

کاهش ناپایداری‌های ناشی از عدم پاسخگویی موقت برنامه کاربردی تحت تست با تعیین تعداد دفعاتی که Test Container های خاصی مجددا به طور اتوماتیک اجرا می شوند.

نرم افزار Ranorex

جایگزینی تصویر مورد انتظار

آیا برنامه کاربردی تحت تست شما تغییر کرده است و اعتبارسنجی تصویر شما تصویر دیگری غیر از تصویر مورد انتظار را پیدا کرده است؟ اکنون می‌توانید مستقیما از روی این گزارش، تصویر مورد انتظار را با تصویر واقعی جایگزین کنید.

نرم افزار Ranorex

اجرا کننده موازی Ranorex

توزیع تست‌های مبتنی بر وب Ranorex در گرید‌های سلنیوم، با استفاده از پیکربندی‌های مختلف، و اجرای موازی آنها برای پوشش تست و بهره‌وری حداکثر.

نرم افزار Ranorex

تست بهبودیافته مبتنی بر وب موبایل

از وب درایور ما به صورت یکپارچه با مرورگرهای پیش‌فرض در دستگاه‌های موبایل واقعی، تبلت‌ها و همچنین شبیه‌ساز‌ها استفاده کنید و وب‌سایت خود را در سافاری روی IOS، یا در کروم روی اندروید، تست کنید.

ایجاد شرط‌ها بدون کدنویسی

تغییر رفتار تست‌ها مطابق با شرایط از پیش تعیین شده
آیا بخش‌های خاصی از مجموعه آزمون شما فقط باید زمانی اجرا شود که شرایط خاصی برآورده می‌شود؟ حال، به جای ایجاد موارد آزمون منحصر بفرد برای سناریوهای مختلف، می‌توانید از همان موارد آزمون استفاده کنید، اما عناصر فرزند را با توجه به وضعیت منابع داده و پارامترها و بدون نیاز به بازبینی کد اجرا کنید.

نرم افزار Ranorex

کاهش تناقض‌های ناشی از ادغام

بهبود همکاری تیمی در صورتی که تغییرات متناقض در آیتم‌های مخزن (repository) به طور خودکار ادغام شوند
آیا شما و همکارتان روی پروژه یکسانی کار می‌کنید، و هر دو تغییرات را با یک سیستم کنترل نسخه بررسی می‌کنید؟ پس تناقضات ناشی از ادغام تقریبا اجتناب‌ناپذیر است. Ranorex در حال حاضر چندین تغییر متناقض رایج در آیتم‌های مخزن را به طور خودکار شناسایی و ادغام می‌کند.

نرم افزار Ranorex

بهبودهای ناشی از یکپارچه‌سازی با وب درایور سلنیوم

تست مبتنی بر وب مستقل از پلتفرم درمحیط‌های گرید

چنانچه پشتیبان گرید سلنیوم خود را بهینه نماییم، برای حداکثر نمودن کارایی تست و در عین حال حداقل نمودن زمان صرف شده برای انجام تست، می‌توانید به آسانی تست‌های خود را در سیستم‌عامل‌ها و مرورگرهای مختلف توزیع کنید.

چند ترفند کاربردی دیگر که در Ranorex وجود دارد، عبارتند از:

بهره‌مندی از خودکارسازی وب درایور

انعطاف‌پذیری بیشتر: تعریف چندین قابلیت برای هر نقطه پایانی (end point) بدون کد نویسی و با استفاده از پیکربندی‌کننده قابلیت‌های جدید ما

مرور کلی بیشتر: مشاهده فوری نمونه مرورگرهای در حال اجرا در هر نقطه پایانی

API نقاط پایانی وب درایور: اکنون می‌توانید، در صورت دلخواه، نقاط پایانی وب درایور را در سرتاسر کد ایجاد و پیکربندی کنید

دسترسی مستقیم به وب درایور سلنیوم: اکنون می‌توانید مستقیما به وب درایور مورد نظر دسترسی داشته باشید، بنابراین می‌توانید از کد شناخته شده سلنیوم در تست‌های مبتنی بر وب Ranorex خود استفاده کنید

نرم افزار Ranorex

یکپارچه‌سازی وب درایور سلنیوم

معرفی تست مبتنی بر وب مستقل از پلتفرم

شکی نیست که سلنیوم، استاندارد کنونی برای خودکارسازی تست مبتنی بر وب، یک پشتیبانی بی‌نظیر از پلتفرم و مرورگر ارائه می‌دهد. از سوی دیگر، Ranorex به دلیل برخورداری از طیف گسترده‌ای از ابزارهای خودکارسازی تست و سهولت استفاده از آ‌ن‌ها مشهور شده است. با استفاده از یکپارچه‌سازی بی‌نظیر وب درایور سلنیوم، می‌توانید از بهترین چارچوب‌ها بهره گیرید.

نرم افزار Ranorex
نرم افزار Ranorex

پشتیبانی کامل از مرورگر و پلتفرم

اکنون می‌توانید تست‌های Ranorex را برروی تمام پلتفرم‌ها و مرورگرهای تحت پشتیبانی سلنیوم شامل: ویندوزها، macOS، لینوکس، کروم، سافاری، Edge، اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس، اجرا کنید.

نرم افزار Ranorex

ایجاد تست بدون دردسر

برای ایجاد تست‌ها و اجرای آن‌ها در نقاط پایانی وب درایور، از بین ابزارهای خودکارسازی تست در Ranorex Studio که به اسکریپت‌نویسی نیاز ندارند و یا مبتنی بر کد هستند، انتخاب کنید.

نرم افزار Ranorex

سلنیوم قابل دسترس می‌باشد

اکنون می‌توانید بدون نیاز به کد نویسی به محیط سلنیوم دسترسی داشته باشید! به سادگی از Ranorex برای ایجاد، نگهداری و تحلیل تست‌ها استفاده کنید.

افزایش پوشش تست از طریق خودکار‌سازی انواع مختلفی از تست‌ها

نرم افزار Ranorex

تست مبتنی بر داده

به منظور تکرار خودکار موارد آزمون مختلف، پروژه‌های خود را با داده‌‌ها یا متغیرهای متنوع از منابع داده داخلی یا خارجی -جداول داده ساده، اتصالاتSQL، فایل‌های CSV یا اکسل- تست کنید.

نرم افزار Ranorex

تست مبتنی بر کلمه کلیدی

با اضافه کردن یک لایه انتزاعی دیگر و گروه‌بندی بخش‌های مختلف تست در مراحل قابل فهم مانند startup ،login یا save، تست‌هایی را ایجاد کنید که برای همه قابل درک باشد.

نرم افزار Ranorex

تست رگرسیون

کد موجود را به طور خودکار و مکررا تست کنید .این بدان معنی است که اثرات جانبی ناشی از تغییرات کد جدید در برنامه‌های کاربردی موجود می‌تواند به حداقل برسد و یا از آن اجتناب شود.

نرم افزار Ranorex

تست خودکار عملکرد

عملکرد اساسیِ مولفه‌ای از مورد آزمون را، برای طیف گسترده‌ای از فن‌آوری‌ها، از جمله. دات نت، Winforms، WPF، جاوا، HTML5 ،SAP و بسیاری از موارد دیگر تست کنید.

نرم افزار Ranorex

تست بر روی دستگاه‌های مختلف و مستقل از پلتفرم

برنامه‌های کاربردی خود را برروی دستگاه‌های مختلف مانند رایانه‌های رومیزی، تبلت یا تلفن و در پلتفرم‌های مختلف مانند ویندوز، iOS یا Android به صورت خودکار تست کنید.

نرم افزار Ranorex

تست چابک

در تیم چند وظیفه ای تان، تست را در اولویت قرار دهید. برای پیدا کردن اشکالات در مراحل اولیه و انتشار سریع‌تر نرم‌افزار، تست خودکار را در محیط یکپارچه‌سازی پیوسته خود یکپارچه کنید.

نرم افزار Ranorex

تست خودکار GUI

واسط کاربری برنامه کاربردی خود را تست کنید و قابلیت دسترسی به عناصر UI و تعامل با کاربر، مانند رویدادهای صفحه کلید و ماوس را بررسی کنید.

نرم افزار Ranorex

تست مستقل از مرورگر

تست مستقل از مرورگر، فرایند تست برنامه کاربردی مبتنی بر وب شما را برای مرورگرهای متعدد موجود بسیار ساده و خودکار می‌کند.

قابلیت خودکارسازی برنامه های موبایل تحت بسترهای متعددی همچون iOS و Androis

قابلیت خودکارسازی برنامه های وبی تولید شده با تمام تکنولوژی های رایج همچون HTML، HTML5، AJAX، Java Script، SilverLight، Flash، GWT، Ext JS، ZK، JQuery و Applet

قابلیت خودکارسازی برنامه های دسکتاپی تولید شده با تمام زبان های برنامه نویسی همچون Java، .Net،C++ ، PHP، VB6، Delphi و بسیاری از زبان های دیگر

پشتیبانی از تقریبا تمام نسخه های ویندوز از Windows XP تا Windows 10 و نیز نسخه های Windows Server

پشتیبانی از تست های مبتنی بر داده (data driven)

دارای محیط کاربر پسند جهت خودکارسازی تست ها

دارای کتابخانه مجزا برای خودکارسازی های تست های تحت Net.

امکان تست تحت بسترهای مختلف (Cross Platform)

امکان استفاده مجدد از اسکریپت ها و ماژولهای تولید شده در فرایند خودکارسازی تست

ارائه گزارش های جامع از وضعیت تست های خودکارسازی شده و اجرا شده

دارای قابلیت Keyword Driven Testing

امکان تست های رگرسیون (regression test)

پشتیبانی از تمام کاوشگرهای رایج همچون Chrome، Firefox، Safari و IE

برای دریافت مثال ها و منابع آموزشی ارائه شده در فیلم می توانید با روابط عمومی شرکت info[at]MohandesPishegan[dot]com مکاتبه نمایید.

برای دریافت مثال ها و منابع آموزشی ارائه شده در فیلم می توانید با روابط عمومی شرکت info[at]MohandesPishegan[dot]com مکاتبه نمایید.